چرخه رنگ

ساخت وبلاگ
چکیده : چرخه رنگ | ارایه آمارهای تخصصی به مدیران سایت چرخه رنگ | ارایه آمارهای تخصصی به مدیران... با عنوان : چرخه رنگ بخوانید :

چرخه رنگ | ارایه آمارهای تخصصی به مدیران سایت

 • چرخه رنگ | ارایه آمارهای تخصصی به مدیران سایت

  امروز در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با معرفی چرخه رنگ

  چرخه رنگ چیست؟

  چرخه رنگ ابزاری است که با استفاده از آن می توانیم به دانش بهتری از روابط  بین رنگ ها برسیم. اگر به دنبال دریافت اطلاعات در زمینه ست کردن رنگ ها با هم هستید، در انتخاب ترکیب رنگ های درخور برای کارهای هنری خودتان در دوراهی قرار دارید یا اغلب فراموش می کنید کدام رنگ ها با هم جور هستند، چرخه رنگ می تواند راهنمای مناسبی برای شما باشد.

  تاریخچه چرخه رنگ

  سر آیزاک نیوتون (Sir Isaac Newton) در سال ۱۶۶۶ اولین نمودار رنگ دایره شکل را پدید آورد که شامل رنگ‌های قرمز، زرد و آبی بود

  او به دنبال روشی بود که برای طراحی و نقاشی ، رنگ های مناسب را پیدا کند.در نتیجه دایره ای رسم کرد، که شامل سه رنگ اصلی بود سپس دایره را به شش قسمت تقسیم کرد و در هر قسمت رنگ های مجاور را با هم ترکیب کرد تا رنگهای ثانویه ایجاد شوند می توانیم این کار را تا بی نهایت ادامه دهیم تا تمام رنگ ها در آن متشکل شود و در نتیجه به چرخه رنگ دست پیدا کنیم.

  اجزای تشکیل دهنده چرخه رنگ

  • رنگ های اصلی یا اولیه: رنگ های اولیه  شامل : زرد، آبی و قرمز یعنی همان رنگ هلی خالص می باشد
  • رنگ های ثانویه: که از ترکیب یکسان رنگ های اصلی و اولیه ایجاد می شوند
  • رنگهای میانی: رنگهای بی شمار میانی نیز از ترکیب میزانهای متفاوت رنگ های ثانویه با یکدیگر بوجود می آیند.

  هارمونی رنگ‌ها چیست؟

  هارمونی رنگ‌ها تعادل یا هماهنگی چشم‌نواز رنگ‌ها را به تصویر می کشد. رنگ‌هایی که در هارمونی یا هماهنگی با یکدیگرهم جوار هستند، دید بیننده را به خود جلب می‌کند. مغز انسان احساس هماهنگی را که در هارمونی به وجود می‌آید درک می‌کند و از آن یک توازن زنده تصویر می‌کند.

  چرخه یا دایره‌ی رنگ مهم‌ترین ابزار طراحان برای خلق هارمونی است البته باید به این موضوع دقت کنیم که این چرخه تنها مرجعی برای پیوستگی میان رنگ‌ها است و نه ابزاری برای انتخاب آن‌ها. زمانی که تصویر شما از هارمونی در ذهن شکل بگیرد، می‌توانید از تخته‌ی رنگ یا ابزارهای آنلاین ،طیف‌های مورد نظر را انتخاب نمایید.

  جهت دریافت مشاوره در زمینه پیشبرد وب سایت خود و ارائه روش های عملی در زمینه تولید محتوای هدفمند با ما در تماس باشید.

  09120647344

  تیم هشت

  خواندن این مطالب به شما توصیه می شود

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد.

download (1)

ناپدریچرخه,رنگ,...
ما را در سایت ناپدری دنبال می کنید

نویسنده : کاووسی فر بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 9 اسفند 1397 ساعت: 17:35